Pożyczki społecznościowe

Jeżeli klient znajduje się w sytuacji, że pilnie potrzebuje pożyczyć pieniądze ale nie posiada odpowiedniej zdolności  kredytowej, wówczas jednym z najkorzystniejszych rozwiązań może okazać się pożyczka społecznościowa. Wielu ludzi nie wie czym ona właściwie jest. Taki kredyt jest udzielany przez konkretnego człowieka, który zainwestował swoje oszczędności i to on decyduje czy uzyskamy gotówkę czy nie.

Zaletą tej pożyczki jest przelanie gotówki prosto na nasze konto. Nie trzeba tutaj mieć poręczycieli, nie trzeba załatwiać żadnych formalności. Minimalna kwota, na którą udziela się pożyczki to 500zł a maksymalna to 25 000zł. Założenie wydaje się bardzo atrakcyjne, ale jak to wygląda w praktyce? Mianowicie prezentuje się to w ten sposób, że ludzie gromadzą się i tworzą społeczność. Obecnie w Polsce mamy serwis internetowy kokos.pl, mówi się o nim, że tworzy grupę lendingu. Sam pomysł na lending zrodził się w Europie Zachodniej w szybkim czasie stał się nieodłącznym elementem rynku finansowego. Główna reguła, która reguluje stopień wzajemnych zależności to wzajemne umożliwianie sobie pożyczania oraz inwestowania gotówki za pomocą Internetu. W naszym kraju system lendingu działa, jako wzajemne udzielanie sobie pożyczek przez ludzi, którzy należą do społeczności. Kokos ma za zadanie stwarzać możliwość, aby ludzie wzajemnie udzielali sobie pożyczek. Idea projektu kokos została założona przez firmę Blue Media, która to nawiązała współpracę z innymi firmami wspomagającymi funkcjonowanie całości usług (ubezpieczenia, windykacja, rozwój).

Blue Media posiada wieloletnie doświadczenie w ramach obsługi finansowych transakcji internetowych. Posiadana wiedza i umiejętności przez specjalistów z ich firmy pozwala na prowadzenie i obsługę serwisu od strony technologicznej. Jak widać powyższy produkt bankowy posiada innowacyjną formę. Nie jest skomplikowany w obsłudze, głównym warunkiem jest zaufanie do innego nieznanego członka społeczności.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>